Reportáže akcí
Seznam barev oddílu
Letos, stejně jako loni, jsme se vydali tábořit na louku pod vlakovou zastávkou Hrubá voda – Smilov.
Program na první táborový den byl jasný. Bylo třeba se rozdělit do teepek, vybalit si věci, projít si tábořiště a vyslechnout si otravné školení toho co se na táboře smí, nesmí a na co si dávat pozor. Navíc večer proběhlo rozdělení všech vlčat a světlušek do tří klanů (rozpoznatelných podle barvy jejich čelenky) které spolu měli po zbytek tábora ve všem spolupracovat.
Toliko k prvnímu dni.
Následující dny už probíhal normální program. Ráno se vstávalo, cvičilo, čistilo chrup a jedlo. Po jídle byl na řadě slavnostní ranní nástup. Při něm byla pověšena státní vlajka a vlajky jednotlivých klanů, zahájen den a přečten program dne. Poté se bodoval úklid teepek.
Toto měli všechny dny společné. Dál se to lišilo podle programu.
V rámci tábora jsme si udělali výlet na skály (Malý Rabštýn), do Olomouce, k “moři“ a na “hrad“.
Letošní celotáborová hra byla pojmenována „Konoha“ (z Japonštiny = List ). Úkolem klanů se stalo založit ninja vesnici ukrytou v listí. Vesnice tohoto tipu může existovat jen jsou li v rovnováze čtyři základní elementy (země, voda, vzduch, oheň) . Proto jeden z prvních úkolů byl získat svitky těchto čtyř elementů. Naneštěstí byly ukradeny.
Klany plnili spoustu úkolů, vyřešili mnoho hádanek, svedli několik bitev. To vše vedlo k získání svitků. Vesnice byla tedy založena.
Nejúspěšnějším týmem se stal klan Modrých (Beruška,Liduška,Sam,Adri,Sběratel,Ondrášek + pár dní Vidra). Druhé místo (s rozdílem jednoho bodu) patří červeným (Veverka,Kapr,Chose,Johanka,Wafle,Králík). Třetí byly zelení (Nicki, Monča,Buvol, Onfu,Slimák,Maty).
Byl to dlouhý tábor a všichni na něm dokázali že zvládají i delší pobyt v přírodě. Několik osob si v průběh tábora splnilo nováčkovskou zkoušku + slib. Našli se i dva odvážlivci kteří si splnili „tři bílé tesáky“ a jedna odvážná světluška která si splnila „tři kapky rosy“.
Všem vám tímto mockrát děkuji za úžasný tábor. Všichni jste naprosto skvělí. Bez každého z vás by byl tábor o něco málo prázdnější.
Děkuji Berušce,Veverce, Nicki, Lidušce,Samovi, Adri, Sběrateli, Ondráškovi, Vidrovi, Kaprovi, Chosemu, Johance, Waflemu, Králíkovi, Monče, Buvolovi, Onfuovi, Slimákovi a matymu za to že se nebáli a přišli si s námi užít tábor. Bez vás by tábor určitě nemohl být.
Děkuji Smíchusovi , Lukášovi, Mokrarovy, Ježkovi a Kostíkovi za spoustu práce kterou pro fungování tábora udělali.
Děkuji Žabce, PaNice, Lososákovi, Lachi a Štikovi za pomoc s vedením tábora. Za jejich připomínky,rady, nápady, za jejich osvěžující úsměvy a vůbec za to že jsou. Jste ti nejlepší!
Děkuji Kamče, Daňovi a Míše za skvělé vedení kuchyně. Kvalita jídel a pořádku na táboře s vaším příchodem prudce vzrostla. Taktéž děkuji i za pomoc všude kde bylo třeba.
Děkuji všem rodičům, kteří vychovali tak úžasné děti jakou jsou ty v našem oddíle.
A v neposlední řadě děkuji všem, kteří přišli pomoct s bouráním tábora a odvozem batohů.
Fotky : http://43vlcata.rajce.idnes.cz/Tabor_Kohoha_2017/
Konec hlášení!
Letos jsme měly tábor jako každý rok blízko Olomouce v Hrubé Vodě- Smilov, spaly jsme v teepkách, dělaly si tam oheň a přežívali 14 dní v přírodě. Vařily jsme si v tzv. Číňanu, na pecku či v kotlíku. Koupaly jsme se v řece a saunovaly v dřevěné sauně a krom těchdle věcí jsme si vyráběly různe věci, jako rošt pod věci, aby nebyly vlhké, také jsme vyráběly branky a dodělávaly latru, krom toho jsme hrabaly posekanou louku. Když jsme dodělaly tábor, mohly jsme si užívat her a plno zábavy.
Letošní téma taboru byl Arabela, pohádkový seriál. Holky byly rozděleny do tří skupin: Prsten: Knoflík, Žužla, Liška, Šmoulinka, Elis a Johanka
Plášť: Preclík, Hřebíček, Malina, Prcek, Anička, později i Elis
Zvonek: Schodík, Cukřík, Andílek, Ovečka, Dájinka a Terezka
Tyto skupinky proti sobě bojovaly den co den při různých etapách. Krom celotáborové hry jsme taky chodily na výlety- byly jsme v Hrubé Vodě na Kamzíkové stezce, kterou jsme si pořádně užily, protože to bylo vytvořeno z plno lanových atrakcí, a tak jsme se vydováděly. Také jsme byly v Olomouci, kde si holky zahrály hru na hledání zvířatek a taky plnění úkolů, které dostaly na papíře. Byly jsme i v 5D kině. A holky byly i na výletě při poslední etapě, na zřícenině v Hrubé Vodě.
V půlce tábora jsme měly táborák, který zahajovala Cukřík, za to, že to byl její první tábor, který krásně zvládala, moc se snažila a byla hodná, proto jsme ji vybraly.
Každé ráno na táboře jsme přivítaly sluníčko a poté holky sbíraly puzzličky s body, sbíraly je tím způsobem , že měly na nose pastu a jen tím směly sbírat si do svěho ešusu puzzle, po té se losovalo štěstí a smůla podle počtů bodů na puzzlích.
A krom různých her co jsme hrály na louce, či v číňanu, tak byly tři turnaje- Přehazovaná, silovnkovaná - ta se hrála se silonkou na hlavě, ve které byl tenisák a tím se snažili shodit flašky naplněné vodou, a badminton.
Konečný táborák zahajovala Malina, za to, že je poslušná, pořád veselá a skvělá, skautka jak má být. Ohnivec se pro tento tábor stala Žužla, za velkou pomoc při všem, a za oddanost, a skvělou kamárádku všem.
Výsledky:
Celotáborovka : 1. Plášť
2. Prsten
3. Zvonek
Chtěla bych moc poděkovat všem Pomněnkám , které se zúčatnily letošního tábora, dále chci poděkovat Lukinovi, který nám celý tábor pomáhal, také lidem kteří přijeli se na nás podívat a pomoct jako Vědcovi, Tomovi, Vasilovi, Arašídovi, a také roverům od Strážců a Lapace. Doufám, že ste si ho všechny užily a že v přístích letech bude stejná, či větší účast :)
Budeme se těšit v září v naší klubovně :)
Fotky: http://43divcioddil.rajce.idnes.cz/
Letošní tábor se uskutečnil na novém místě na Kysucích nedaleko obcí Klubina a Stará Bystrica. Louku jsme z důvodu neustále měnícího počasí nazvali "Aprílová louka". Asi za pět dní jsme tábor postavili a pustili se do her, soutěží a objevování okolí. Letošní celotáborová hra se jmenovala "Čanku Tanka Akičita" - cesta velkého bojovníka. Celý oddíl jako indiánský kmen plnil úkoly. Většinu jsme splnili a jako kmen jsme uspěli. Mezi úkoly patřily například: každodenní večerní otužování v horském potoku, vyráběli jsme totémy, lovili ryby, mlčeli, běhali, učili se lakotská-indiánská slova... Poslední úkol byl lov bizonů a následná velká hostina. Zároveň jsme k úsekům četli autentické výpovědi o životě indiánů z knihy "Mluví Černý Jelen". Objevovali jsme také krásné okolí. Navštívili jsme Starou Bystrici s krásným orlojem, vyšli jsme na Malý a Velký Rozsutec a Velkou Raču. Starší kluci si udělali dvoudenní výpravu po hraničním hřebenu.
Tábořili jsme v nových stanech, které jsou kombinací týpka a anglického stanu. Ohýnky ve stanu se hodily. Večer bylo občas dost zima a některé noci klesla teplota na 2-3 stupně Celsia.
Bodování družin: 1.-2. Medvědi a Rysi, 3. Bobři
Nováčkovskou zkoušku a slib udělali: Celestýn, Kovboj, Hrnek, Tkanička, Ivo, Adam, Krtek
Tří orlí péra splnili: Belgičan, Ježek, Kostík
Poutníka splnil: Smíchus, Oko
Zdravotníka splnil: Smíchus
Původně jsme měli jet na nové tábořiště na Slovensko. Předpověď však hlásila celý víkend deštivý a studený. Z toho duvodu bychom nemohli postavit most, a tak jsme se rozhodli jet raději na Modřenku. A dobře jsme udělali. V pátek nás chytla šílená bouřka. Naštěstí se vybouřila během cesty autobusem a my stačili ještě zasadit trávu na nové hřiště. V sobotu dopoledne jsme trochu uklízeli a pracovali kolem chaty. Vytrhali kolem chaty trávu a posekali trávu. Pak začalo pršet více a my zalezli do chaty. Probíhaly další úsek celoroční hry "Stroj času", který na konec vyhráli Rysi před Bobry a Medvědy. V neděli jsme ráno uklidili a brzy vyrazili na autobus.