Reportáže akcí

Seznam barev oddílu

Filtrování obsahu

logo
Vydali jsme se na cestu napříč kontinenty. 1. den

První den tábora jsme vyrazili na cestu za objevováním Ameriky. A to Ameriky v její původní, domorodé podobě. Nejdřív jsme rozdělili všechny účastníky této cesty do tří indiánských kmenů. A tyto kmeny spolu během dne svedly bitvu o poklad na Stříbrném jezeře. I navzdory nepřízni počasí se všichni nejdřív naučili základním dovednostem každého správného indiána. Zkusili si lov bizonů, maskování se, přechod nebezpečných bažin, ale také se zamysleli nad příslovými a jinými moudrostmi indiánských předků. Vyrobili rituální masky a nacvičili základy původního indiánského sportu nazývaného lakros. Vybaveni těmito znalostmi a zkušenostmi vyrazili za pokladem. Nakonec první dorazil k pokladu na Stříbrném jezeře kmen Irokézů, následován kmeny Apačů a Siouxů.

2.den

Tentokrát jsme se vydali do Evropy. Již spolu nesoupeřily indiánské kmeny, ale evropské komise zastupující velká evropská centra: Brusel, Štrasburk a Lucemburk. Program zahrnoval spořádaný a elegantní kroket, ale i vyčerpávající Tour de France. Ze severu také připluli vikingové a co by to bylo za výlet po Evropě, kdybychom se nepodívali do Alp, takže došlo i na překonávání horských průsmyků. Naše putování dokonce proniklo do mediálního prostoru, neboť k nám přišli novináři z televize UPC Express udělat krátkou reportáž. Vítězně nakonec Evropou prošla eurokomise Lucemburk, na druhém až třetím místě se shodně umístil Brusel a Štrasburk.

3.den

Dálší zastávkou na naší cestě byla Asie. Konečně se nám pro tuto cestu vylepšilo počasí, které začalo být doopravdy letní, což nás potěšilo dvojnásob, protože součástí poznávání Asie byla i plavba na lodi a plavání na hlučínské Štěrkovně. Ale netrávili jsme čas jen vodními hrátkami, ale taky jsme se inspirovali těžbou v Perském zálivu a snažili se vydolovat nějakou ropu. K asijské kultuře (nebo alespoň k té čínské a japonské) patří jezení dřevěnými hůlkami a popíjení zeleného čaje, obojí jsme si vyzkoušeli během oběda. A taky jsme procvičili svoje prsty při skládání origami

4.den

Předposlední zastávkou na naší cestě napříč kontinenty byla Afrika. Expedice Davida Livingstonea, Emila Holuba a Henryho Stanleyho se vydaly na lov nosorožců, také se zapletly do obchodování se slonovinou, ebenovým dřevem a diamanty. Čekal je také nelehký úkol zkusit vyvolat déšť pomocí dešťového tance. Tentokrát se i příroda zapojila do programu, protože bylo (hlavně během odpoledne) vedro jako v Africe.

5.den

Na závěr nás čekala výprava na nejmenší a nejvzdálenější kontinent. Dobývání Austrálie jsme ale nepodnikli u Ostravy, ale udělali jsme si výlet do Štramberku. Kromě toho, že jsme zjistili něco o ptakopyscích, vylezli na nejvyšší horu Austrálie Mount Kosciuszko a vydali se po stopách zraněné koaly, jsme také využili toho, že jsme ve Štramberku a samozřejmě navštívili trúbu a ochutnali Štramberské uši. Při cestě zpátky jsme oficiálně zakončili naše putování po kontinentech a rozdali všem účastníkům pamětní placky. Pevně doufáme, že se s některými z vás zase potkáme.
02.07.2011 - 16.07.2011
logo

Tradiční 14-denní tábor tentokráte v Jakartovicích. Tématem CTH byl letos Eragon. Sám o sobě tábor probíhal relativně v pohodě. Ani častý déšť nás neodradil od obvyklých aktivit jako jsou turnaje v přehazované nebo v ringu, bodování týpek, sauna a koupání, ale i táboráku. Věřím, že jsme si všichni tábor užili, odpočinuli a snad se těšíte na další letní prázdniny v naší společnosti.

01.07.2011 - 23.07.2011
Nahled
Další oddílový tábor v Hrubé Vodě - Smilov...
30.června - před polednem jsme vynesli táborový materiál ze skladu a naložili do auta. Střelby se naštěstí nekonaly a tak jsme se bez obtíži dopravili na tábořiště. Šátek, Alarik, Natan, Arašíd, Brontosaur a Ryba měli před sebou spoustu práce. Nejprve jsme postavili číňan a pak nás čekalo nekonečné přenášení všech věcí z nástupiště dolů na louku. I přes déšť se povedlo všechen táborový materiál nastěhovat do stanu.
1.července - přijeli ostatní hoši. Postavili jsme dvě týpka, zařízení kuchyně a začala se kopat latrýna.
2.července - postavili jsme zbylé dvě týpka, jestřábák, zdravoťák, latrýny. Ani moc nepršelo.
3.července - neděle byla deštivá, ale nedalo se nic dělat a my museli dále pracovat. Pokryli jsme saunu igelitem a pod vedením Ryby se v jídelně stavěly postele. Odpoledne jsme vyrobili stoly a lavice do jídelny. Večer jsme si četli z knihy Tábor smůly.
4.července - dopoledne jsme nejprve zašli na dřevo. Dodělali jsme saunu. Hrabata pod vedením hraběnky Kláry se vrhli na shrabování mokré trávy. Polda s Rybou postavili hřiště na volejbal. Další začali hloubit díru na stožár, který jsme večer postavili. Věčer jsme měli první letošní saunu. Bohužel v řece bylo naplaveno spousta bláta, klacků a listí. Přes den jen pár přeháněk.
5.července - ráno nás konečně uvítalo sluníčko. Poprvé jsme uspořádali ranní nástup v krojích. Dohrabali jsme hřiště a postavili dřevěné branky. Po obědě proběhl první úsek táborové hry, která se námětem vrací do starověkého Říma. Družiny si měly vybojovat jméno rodu: 1. místo Medvědi - Falviovci, 2. místo Bobři - Ivliovci, 3. místo Rysi - Scipiovci. Zahráli jsme si irský fotbal, boj o talíř, softbal. Večer jsme si opět četli, zahráli městečko Palermo a za tmy oficiálně zahájili celotáborovou hru.
6.července - ráno proběhl další úsek Stavba hradeb (1.Scipiovci, 2.Ivliovci, 3. Flaviovci). Započal rovněž mezidružinový turnaj ve fotbalu (1.Rysi, 2.Bobři, 3.Medvědi). Postavili jsme půl hráze. Družiny rovněž závodili v azimutovém závodu (1.Medvědi, 2.-3.Rysi a Bobři). Večer jsme poseděli a zazpívali si u sněmovního ohně.
7.července - Ráno začalo tragicky. Arašíd si nějak špatně přepočítal množství nutné na uvaření krupice, a tak do hrnce místo jednoho sáčku nasypal 7 sáčků krupice. Čímž vznikl nepoživatelný beton. Na snídaní tudíž byla jen oplatka. Po "vydatné" snídaně byla táborová akademie. Kluci si mohli vybrat mezi zdravovědou, skautským krojem a broušením nástrojů. Pak proběhl úsek pro jednotlivce, který vyhrál Arašíd před Ondrou a Samem. Po obědě byl poplášek a přesun do Hrubé Vody na vlak, který nás odvezl do Olomouce, kde proběhl další úsek. Do tábora jsme se vrátili až po 21 hodině.
8.července - po nástupu jsme zašli na dřevo, abychom doplnili zásoby. Jen co jsme jej částečeně zpracovali začala buřina a z oblohy se řinula spousta vody. Jen tak tak jsme stačili vylívat kupící se vodu na střeše číňanu. Bouřka naštěstí neměla dlouhého trvání a my jsme před obědem stihli ještě další úsek celotáborové hry.
9.července - v sobotu dopoledne proběhlo tradiční sanitární dopoledne. Kluci si prali, větrali týpí a uklízeli. Mezi tím probíhala hra zloděj v táboře. Po obědě proběhl další úsek a táborová akademie na téma uzlování, botanika a zdravověda. Zahráli jsme si rovněž ringo a hututu. Večer se konal táborový oheň, při kterém Sam složil skautský slib.
10.července - nedělní dopoledne se dohrával turnaj v ringu a vyzkoušeli jsme si také lakros. Odpoledne bylo vedro, a tak jsme si zahráli polívanou. Horko nás neodradilo od softbalu. Večer jsme si opět četli a každý měl zahrát scénku na téma svého měsíc narození.
11.července - v pondělí jsme po nástupu zašli na nové zásoby dřeva do kuchyně a na saunu. Samozřejmě se konal další úsek hry ze starověkého Říma. Po obědě se chlapci školili při další táborové akademii na téma mezinárodní skauting a stavba stanů. Zahráli jsme si také oblíbený středověk, při kterém se opět projevily naše charaktery. Po úseku celotáborovky a po večeři jsme se šli pořádně vypotili v naší skvělé sauně.
12.července - dnešní táborová akademie byla věnována historii Říma a topografii. Následovaly úseky celotáborové hry, turnaj v penanque. Večer část kluků a Jestřábů jela do Olomouce na koncert zpěvačky Suzanne Vega. Zbytek si v táboře zahrál beachball, přehazku a Benk. Večer jsme si povídali a zpívali u táborových kamen.
13.července - ve středu jsme si zajeli na Malý Rabštejn a zkoušeli si své schopnosti lezení po skalách. Po návratu jsme dostavěli hráz, zahráli si středověk, úsek a večer ještě házení na kámen.
13,5.července - třináctý a půltý táborový den byl Dnem šíleného kulhavého ptakopyska. Budíček byl ve 22.30. Proběhla rozcvička, osobní hygiena, snídaně, ranní nástup v krojích a bodování. Dopolední program byl věnován sfoukávané a táborové akademii o hvězdách (škoda, že bylo zataženo :). Po obědě jsme si zahráli fotbal (s baterkama). Protože jsme se zpotili šli jsme si samozřejmě zaplavat v řece. Po večeři proběhl nástup, osobní hygiena a v 0:30 večerka.
14.července - stávali jsme až o půl deváté. Po úseku byla táborová akademie o kytkách a pak o stavění týpí. Začalo pršet, a tak jsme ukázkovou stavbu přerušili. Po obědě jsme si vyzkoušeli, jak si pamatujeme tábotové události při otázkové hře. Protože se déšť umoudřil dostavěli jsme týpko a proběhl úsek ze stavbou katapultů. Některé přístroje byly přinejmenším podivné a ještě podivněji střílely. Zahráli jsme si Ruskuju laptu. Po večeři jsme zkoušeli sestavovat žebříček nejdůležitějších hodnot. Rovněž jsme slavnostně předali zelené březové lístky za práci pro oddíl Rybovi, Kejmilovi a Mikrovi. Pak byla další sauna. Během ní začala bouřka, která trvala téměř až do dvou hodin ráno.
15.července - uspořádali jsme mezidružinový turnaj v kriketu. Další úsek celotáborové hry zavedl družiny do Hrubé Vody. Dohráli jsme turnaj v petanque (1. Natan, 2. Adam, 3. Libuše, 4. Dřevo). Večer proběhla další táborová akademie, úsek a pantomima. Rádcové byli vyvezení autem na rádcovskou cestu.
16.července - dopoledne proběhlo sanitarní dopoledne. Odpoledne kromě úseků jsme si zahráli Lagori a zašli pro dřevo. Večer proběhl táborový oheň.
17.července - v neděli jsme si zahráli přehazovanou, schovávanou a lakros, proběhly další úseky celotáborové hry. Večer jsme se pořádně zapotili v sauně.
18.července - po ránu nás přivítal déšť, který naštěstí brzy přestal. Vyrazili jsme do Hrubé Vody na vlak. Jeli jsme do Šternberku. Prohlédli jsme si město a vyali se na cestu do tábora. Počasí se naštěstí umoudřilo a nepršelo. Za den jsme ušli přes 30 kilometrů.
19.července - Ráno jsme zašli na dřevo. Pak družiny budovaly svatyně do dalšího úseku CT. Odpoledne jednotlivci bojovali v bedmintonu (1. Natan, 2. Kejml, 3. Libuše). Zahráli jsme si rovněž softbal. Kluci nasbírali maliny na večeři. Uvřili jsme si tvarohové knedlíky. Večer jsme si zahráli fotbal a Libuše ukazoval, jak budovat vázané stavby. V jestřábském týpku jsme si zazpívali.
20.července - ráno proběhly dva úseky. V prvním bylo potřeba přenést co nejrychleji hromadů věcí, v druhém pak rozhodovala síla při přetahování dlouhým lanem. Odpoledne jsme se řádně zapotili při lakrosu a beachbalu. Večer před saunou proběhla rétorická soutěž. Sauna byla tentorkáte hodně "výživná". Horko bylo děsivé!
21.července - Před pátou hodinou ranní začalo pršet a bohužel to vydrželo bez přestání dva dny. Dopoledne jsme si zahráli stolní hry. Po obědě se konal závěrečný úsek. Všichni v dešti bojovali co jim síly stačily a po tuhém boji vyhrál Kejml. Večer jsme se sesdli kolem pece, sušili mokré oblečení, Libuše četl a pak jsme si zazpívali.
22.července - Ranní probuzení opět do deště. V řece se objevilo spousty vody, která zalila kotel v sauně. A bylo po saunování. Po snídaní si kluci sbalili věci a začaly se rušit postele. Po jedenácte hodině přestalo pršet a dokonce se obejvilo sluníčko. Jásali jsme jako malé děti. Bohužel bez deště to vydrželo jen 15 minut! Odpoledne jsme stěhovali táborový materiál do zastávky a ke koňákovi. Vytlačit těžký materiál po mokré trávě do kopce byla pořádna dřina. Večer se konal závěrečný oheň. Sešli jsme se v jestřábském týpí, zpívali, hráli hry a scénky a vyhlásili výsledky bodování týpek a celotáborové hry. Kolem osmé večer přestalo konečně pršet!
23.července - Ráno byl budíček už v 6:30. Konečně nepršelo a louku zalil sluneční svit! Po rozcvičce jsme začali balit a vynášet věci na nástupiště. Přestěhovali jsme týpka na sluníčko, aby alespoň trochu vyschla. Uklídili jsme tábořiště a kluci vyrazili na vlak. Jestřábi počkali na náklaďák, do kterého byl naložen táborový materiál. V Ostravě jsme ještě nechali doschnout týpka a nastěhovali vše do skladu. A tábor byl minulostí...


Družiny:
Medvědi - Arašíd, Brontosaur, Ondra, Orlando
Bobři - Kejml, Mikro, Vojta, Žába
Rysi - Ryba, Dřevo, Filip, Sam, Adam
Jestřábi - Šátek, Rony, Hejkal, Libuše, Alarik, Kolombo, Natan

Flaviovci:
Arašíd - Arašídus Flavius Peristalticus Augustus
Brontosaur - Brontosaurius Falvisu Atletus Augustus
Ondra - Ondreus Flavius Smichus Augustus
Orlando - Orlandius Flavius

Ivliovci:
Kejml - Princeps Kamilus Ivlivs Flegmus
Vojta - Vojtius Ivlivs Breilus
Žába - Žabonius Ivlivs Bezbalikus
Mikro - Micronius Ivlivs

Scipiovci:
Ryba - Rybus Scipio Stomachus
Dřevo - Polenus Scipio Pilus
Filip - Filipus Scipio Šťavus
Sam - Samuelus Scipio

Výsledky jednotlivců:
1. Kejml - princeps
2. Arašíd - konzul + 29 780 sesterciů
3. Ryba - konzul + 22 400 sesterciů
4. Brontosaur - konzul + 22 140 sesterciů
5. Ondra - konzul + 20 540 sesterciů
6. Dřevo - konzul + 20 110 sesterciů
7. Vojta - konzul + 18 940 sesterciů
8. Filip - konzul + 16 540 sesterciů
9. Žába - konzul + 5 900 sesterciů

Družiny:
1. Flaviovci (Medvědi)
2. Scipiovci (Rysi)
3. Ivliovci (Bobři)

Odborky:
Ryba - táborník, uzlař


Další fotky naleznete na facebooku
24.06.2011 - 26.06.2011
Nahled
Lesák dřevo nepřipravil, tak jsme alespoň vykopali vsakovačku, ledničku a základy sauny. Podívali jsme se na koňský důl, lom ve Svobodných Heřmanicích jsme nenašli :(
22.06.2011 - 15.07.2011
logo
10.06.2011
Nahled
Sešli jsme se u naši rozestavěné klubovny. Už máme dveře, okna a půlku střechy. Přesunuli jsme se do lesa na areál a pustili se do her. Nejprve jsme si zahráli fotbálek, pak lov perel, revoluci a na konec vyvolávku.
08.06.2011 - 28.06.2011
logo
07.06.2011 - 10.07.2011
logo
03.06.2011 - 05.06.2011
Nahled
Letošní Luďák se povedl. Počasí po několika letech bylo téměř tropické a ani v soutěžích jsme se neztratili. Bylo nás za středisko sice jen 16, ale o to více jsme se snažili.
Páteční cesta proběhla bez obtíží, dokonce se nám vyhla bouřka. Postavili jsme stany, vybudovali ohniště a lavičky. Po večeři jsme si vyprávěli záhadné příběhy.
V sobotu vypukly hlavní soutěže. Kluci vytvořili dvě družstva: "Španělské okurky" a "Babiččino překvapení", Jestřábi "Míšiny krásné brýle" a dále středisko reprezentovalo družstvo děvčat. Po hlavních soutěžích si někteří zahráli volejbal a ruskuju laptu. Večer proběhl táborák
Nedělní program začal bojovkou na louce i v lese. Po ní pak proběhl závěrečný nástup. Protože jsme byli celkem úspění, tak jsme si pořádně zakřičeli oddílový pokřik. Poobědvali jsme, řádácky jsme se vyblbli v řece a následně se vydali na zpáteční cestu. U Maria skály jsme si ještě zahráli přehazovanou. Osobně jsem hrál boso a do teď mám popálené od horkých kamínků chodidla :(

Naše úspěchy:
1. místo celkově a obhájený štít vítězů - chlapci "Španělské okurky"
3. místo celkově - chlapci "Babiččino překvapení"
3. místo celkově - děvčata
2. místo celkové - starší "Míšiny krásné brýle"
3. místo za nejkrásnějšího chlapa - Vasil
3. místo za scénku - Libuše a Míša
1. místo za zpěv - Libuše a Míša
logo
Středisková rada proběhla u Borůvky doma. projednávali jsme hlavně materiálové a organizační zajištění táborů. 1) Koupit
- kroužky - igelit - 2 x 20kg - hřebíky 1x80 a 2x120 - naběračka - prádelní šňůry 2 x 10 - sítko na nudle - velkou vařechu - lavor - igalit na latru - Veverák dovést - statní vlajka - Veverák internet - lanko na vlajku - louče a lampák - čajovky . koupit roury - až přijde pec - hodiny, budík - rýžák 2x
- Šátek - zdravotnické potřeby - zkontrolovat Blonďáka
2) Organizace závěrečné výpravy
- barel, nářadí
- zajistit účast v oddílech
3) Odvoz věcí na tábor
- vlčata - batohy v úterý v 17-17.30
- kluci - batohy středa 17.00- 17.30
Krakovská 30, Ostrava, SŠSS - vchod na hřiště z ulice Krakovská
Bouračka - auto vlčata v neděli, kluci v sobotu
27.05.2011
logo
Dnešní oddílovku jsme věnovali třídění a přípravě táborového materiálu. Děkuji všem, co přišli pomoci.
27.05.2011
logo
Škatulata hejbejte se..:) Pohyb a vydovádějí se je důležité pro všechny věkové skupiny. Tak jsme se vydali do tělocvičny, abychom probudili našeho sportovního ducha. Běhali jsme za míčem, s míčem, s šátky, baz šátků, asmi se kutáleli po zemi. Tělo jsme protáhli, ducha probudili a nabyl čas vrátit se pomalu do klidového stavu a obracet se směrem k domovům.